Vodní sporty se stávají stále více a více oblíbené. Důvodem toho je především to, jak se při nich krásně hubne. Vezměme si takové plavání – to je sport, při kterém se zapojuje každá partie lidského těla. Hubne se proto souměrně – celoplošně. Nezabíráte jenom konkrétní část, ale dáváte zabrat celému tělu. Je však třeba vytrvat alespoň půl hodiny. Teprve po půl hodině se zapojuje metabolismus a začíná se spalovat.
To však není jediná zajímavost, která se vodních sportů týká. Pojďme si zmínit další informace, o kterých jste možná neměli ani tušení v souvislosti s oblíbenými a stále více populárními vodními sporty. Věděli jste například, že nejdelší plavbu na vodním skútru mají na svědomí dva jezdci z Jihoafrické republiky? Urazili přes 17 tisíc kilometrů.
Věděli jste, že vodní skútr byl nejdříve navržen jenom pro záchranné složky?
Za zmínku stojí také zajímavost o vodních skútrech, na kterých se dnes leckdo prohání také profesionálně. Věděli jste, že původně se nejednalo o zařízení určené k vodním sportům? Původně se jednalo o zařízení, které bylo určené ryze záchranným složkám.
Až o několik let později s mohl skútr pořídit běžný člověk.
Kdo drží rekord za nejrychleji odjetých 1000 kilometrů?
Stejně jako v mnoha jiných vodních sportech, i v případě vodních skútrů se trhají rekordy. A že jich v minulosti padlo! Například nejmenovaný Španěl drží rekord za nejrychleji odjetých 1000 kilometrů. Takovou dálku zvládl za deset hodin a 9 minut.
Nemyslete si, že tento rekord pokořil jenom na jedno natankování. Samozřejmě během své cesty zastavoval, ale jenom proto, aby si právě dotankoval. Je však pravdou, že ale nejedl ani nepil. Během cesty jezdil jenom po vyznačené trase, a to tam a zase zpátky. Toto kolo ujel nejrychleji za dvě minuty a osmnáct vteřin.