Cvičení doma se stalo především v posledních týdnech velice oblíbené. Nemůžeme se tomu divit, fitness centra a posilovny zůstávají stále ještě zavřené a Češi nechtějí vyjít z karantény s pneumatikou kolem pupku. Proto se většina z nich začala zajímat o online videa, ovšem při řadě z nich se používají pomůcky. V souvislosti s pomůckami a cvičebním náčiním se nabízí otázka, jaké jsou ty pravé a správné. Zeptali jsme se proto fyzioterapeuta na to, jaké pomůcky pro domácí cvičení doporučuje.
V současné době existuje pomůcek na cvičení celá řada, právě proto jsou lidé trochu skeptičtí k pořizování pomůcek. Nevědí, jestli vyberou správné, případně jestli budou dané pomůcky využívány.
Fyzioterapeuti říkají, ať se využije to, co máme doma
Sice řada cvičení obsahuje pomůcky, ale většina lidí si dokáže poradit s tím, co má doma. Někdy je zkrátka cvičení s vlastní váhou plně dostačující, zejména pokud se pouští do cvičení začátečníci. Také je třeba si uvědomit, že se pod pojmem “cvičební pomůcky” neskrývají opravdu jen činky nebo posilovací stroje, ale jedná se například také o obyčejnou židli nebo nám nápomocná může být i naše stěna, kterou jsme třeba zrovna vymalovali.
Jak využívat pomůcky, které máme doma
Zejména nad těmi pomůckami, které máme doma, bychom se měli na malou chvilku pozastavit. Například taková zeď může cviky opravdu razantně zlehčit. Například lze o zeď klikovat, pokud nám klasické kliky nejdou tak snadno, jelikož jsme se do cvičení dali po delší době. Případně je možné zeď použít při držení “planku” a podobně.
Co se týče židle, ta je opravdu fenomenální pomocník při cvičení. Je však velice důležité, aby židle byla ve stabilní poloze, případně je dobré ji zajistit tak, že ji přistrčíme ke zdi a opřeme ji o ni. Na židli se naprosto skvěle posilují tricepsy, také se na ní dobře klikuje.