Běh nemusí být nudný sport. I když je to v současné době nejatraktivnější sportovní aktivita, přesto se mnohdy může zdát, že se jedná o stereotypní záležitost, což samozřejmě není pravda. I běh se dá různě zpestřit, a to například tím, že s sebou vezmete svého čtyřnohého psího přítele. Podle vědců je běhání se psem navíc mnohem efektivnější a zábavnější než běhání s lidským partnerem. Psi jsou přinašeči dobré nálady, díky které se sport stane hotovou zábavou. Navíc díky pejskovi se rychleji dostane z vašeho těla stres a úzkost či deprese.
Než se však zaměříme na to, jak s pejskem běhat, je třeba říct, proč vůbec běhat. Přece jen běh je jednou z mnoha sportovních aktivit, které můžeme vykonávat. Díky běhání dojde k posílení kardiovaskulárního systému, tudíž dojde ke zlepšení srdeční činnosti, sníží se krevní tlak a také dojde ke zvýšení kapacity plic. Samozřejmě ani metabolismus nezůstane stejný. Dojde k jeho zrychlení, tudíž se lépe a rychleji začnou spalovat tukové zásoby.
Díky běhu tak můžete zhubnout a docílit své vysněné postavy za poměrně krátkou dobu. A díky psovi se vám do běhu bude chtít každý den.
Kdy s pejskem neběhat?
Bohužel i pejsek je v jistých životních situacích špatným parťákem. Neberte ho s sebou hlavně tehdy, kdy je nemocný nebo kdy vy jste nemocní. Vždy je nutné brát v potaz jak zdravotní stav váš, tak zdravotní stav vašeho pejska. Když je ale vše v pořádku, je třeba se jen rozběhnout.
Zásady běhání se psem:
Jak již bylo zmíněno, běhání se psem má několik zásad. Před každým během pejska vyvenčete, aby se vám nezastavoval na každém rohu. Stejně tak ho nekrmte. Sami byste po jídle nešli plavat nebo nešli byste běhat. Když je člověk nebo pes najezený, je třeba mu dopřát odpočinku.
Při běhu se nesmí zapomínat na pitný režim. Nesmí na něj zapomínat jak pes, tak ani člověk. Dehydratace je zkrátka a dobře nebezpečná pro kohokoli.