Rozhodli jste se vyběhnout krásné, štíhlé a pevné postavě naproti? V tom případě byste se měli vyvarovat čtyřem chybám, kterých se začínající běžci dopouští. Člověk si řekne, že na běhu není nic náročného, ale není to tak. Jedná se o vytrvalostní aktivitu, kterou nelze nijak uspěchat. Je třeba si na začátku uvědomit, že pokud jste neběhali roky, nezdoláte z fleku deset kilometrů, pokud je navíc vaše kondice na nule. Je třeba si uvědomit, že běh je o uklidnění své mysli, není o překonávání rekordů jiných lidí či našich nereálných rekordů, které si pěstujeme v hlavě.
Běh je jedním ze sportů, jež jsou dnes nadmíru oblíbené. Důvodem je nejspíše fakt, že se jedná o bezplatný sport, při kterém se výtečně hubne. V případě, že patříte k lidem, kteří chtějí začít hubnout, přečtěte si raději níže zmíněné chyby, kterých se bohužel začátečníci dopouští.
Srovnávají se s ostatními
Jak jsme zmínili, nemůžete chtít překonávat rekordy ostatních. Každý má jinou kondici, vy teprve začínáte. Stanovte si reálné cíle, z počátku klidně běh střídejte s chůzí. Každý uběhnutý metr je lepší než sezení na pohovce se sáčkem brambůrek. V případě, že se budete srovnávat s ostatními a budete chtít pokořit ihned deset kilometrů, tak to jen takzvaně přestřelíte a běhat už nikdy nepůjdete.
Běháte nalačno
Běh nalačno je to nejhorší, co můžete udělat. Samozřejmě to neznamená, že byste měli běhat s plným žaludkem, to rozhodně ne, ovšem vyplatí se běhat minimálně s banánem v břiše, který si dáte třeba hodinku před během. Nalačno budete bez energie, nebudete běhat tak svižně a dobře, jako když budete mít v sobě aspoň banán. A až doběhnete zase domů, nezapomeňte se najíst ideálně do patnácti minut.
Posloucháte nevhodnou hudbu
K běhu je třeba se motivovat správnou hudbou. Myslete však na to, že playlist, který je vaším parťákem do posilovny, nemusí být stejně dobrým parťákem i při běhu. Ideální jsou takové písničky, při kterých do rytmu klušete. Měly by být tedy v rozmezí od 150 do 170 BPM.